Forum Gündemi:

  Siteye girildiğinde duyuru eklentisi istek
Gönderen: EfeM - 09-09-2020, 18:53 - Forum: MyBB 1.8 Eklenti - Modifikasyon İstekleri - Cevap Yok

Bi forumda gördüm siteye her girişte şöyle birşey çıkıyor acaba html kodlarını atabilecek varmı
[Resim: PDSd6o.png]


  Haber Çubuğu HK.
Gönderen: Lodus - 04-09-2020, 16:57 - Forum: MyBB 1.8 Yardım & Destek - Cevap Yok

Merhabalar,

Şuan forumda olduğu gibi üst tarafta forum gündemi gibi bir haber çubuğu istiyorum ama var mıdır ?


  Tema xml yüklediğimde sayfaya ulaşılamıyor çıkıyor
Gönderen: Veysel475 - 28-08-2020, 00:16 - Forum: MyBB 1.8 Yardım & Destek - Cevap Yok

merhabalar mybb siteme yükleyeceğim temanın klasörlerini ftp den yüklüyorum. Sonra foruma girip tema ekle diyorum. Temanın xml dosyasını seçip yükle diyorum. Bu sayfaya ulaşılamıyor hatası alıyorum. Lütfen yardım ediniz..


Exclamation ACİL YARDIM
Gönderen: ORTADOĞU - 25-08-2020, 11:56 - Forum: MyBB 1.8 Yardım & Destek - Cevaplar (2)

giriş yap dedikten sonra başarılı şekilde giriş yaptınız dediktenden sonra direk hata çıkıyor çözüm için yardımcı olabilcek varmı?
[Resim: uf7FsR.jpg]


  Bu Sitedeki Forum İstatistikleri En Alttaki
Gönderen: spyrian - 07-07-2020, 18:24 - Forum: MyBB 1.8 Yardım & Destek - Cevap Yok

Arkadaşlar Bu Forumdaki Forum İstatistikleri En Altta Bulunan Paylaşma İmkanınız Varmı


  Siteme Giremiyorum
Gönderen: Efe Özkan - 27-06-2020, 21:57 - Forum: MyBB 1.8 Yardım & Destek - Cevaplar (2)

Merhabalar , Siteme Giremiyorum .. 

En son yaptığım işler Admin Paneldeki eklentiler kısmından Eklenti Güncellemeleri ....

Bastıktan Sonra Normal Siteme Girememeye Başladım , hata vermeye başladı nasıl çözebilirim ?

resim Aşağıda 

[Resim: EW0APw]

https://hizliresim.com/EW0APw


  Mybb Ve Wordpress Hk.
Gönderen: sonic - 02-06-2020, 19:05 - Forum: MyBB 1.8 Yardım & Destek - Cevap Yok

Öncelikle merhaba forumda ilk kez konu açıyorum bir hatam olursa kusura bakmayın Forumuma Turnuvalar Yapacağım için Sportpress Kurmam gerekiyor Mybbye nasıl Sportpress Kurabilirim ?

Kod:
Site Adresi : www.haxrivals.com
Mybb Sürümü : 1.8.21


Lightbulb MyBB Hakkında Yanlış Bilinenler?
Gönderen: graphic - 22-05-2020, 12:29 - Forum: Öneri - Fikir - Eleştiri - Şikayetler - Cevaplar (2)

Selam,

Yaklaşık 5-6 senedir MyBB ile içli dışlı olup genel, webmaster kategorilerinde forum açıp durdum. Sadece MyBB değil Wordpress, Pure PHP, DLE, LARAVEL vb sistemlerle ilgilendim. Bu sürede hep MyBB'nin gelişimini hep takip ettim çünkü MyBB benim ilk kullandığım forum scripti olma özelliğini taşıyordu. Her ne kadar gelişimi yavaş olsa da insan ister istemez MyBB'ye yöneliyor çünkü bana göre kullanıcı dostu bir script..

Şimdi konumuza gelecek olursak başlıkta söylediğim gibi MyBB hakkında çok yanlış bilgiler var bunlara değinmek istiyorum. Sırf bu yanlışlar yüzünden Vbullettin, XenForo, IPB gibi scriptlere yüksek ücretler ödeniyor. Ben bu scriptleri alanlara saygı duyarım işin kolayına kaçmak veya zamanı olmayanlar için birebir kaftan oldukları kesin çünkü bunların hepsini kullandım ve test ettim. Benim üzüldüğüm nokta şu; MyBB'yi SEO, h.a.c.k, yetersiz tema, yetersiz eklenti gibi bahanelerle MyBB'yi terkeden ve cahilliğini dışa vuran bazı kullanıcıların MyBB'yi kötüleyip sanki çok yetersiz bir scriptmiş gibi sunmaları ve de forum sektörüne yeni uğramış insanlara kötü örnek olmaları beni gerçekten üzüyor.

Şimdi de yanlış bilinenleri listeleyelim.

Palavra 1) MyBB çok kolay hackleniyor.
Cevap 1) Her sistemde açık vardır önemli olan bu açığı çabucak giderebilmek. Bu palavrayı ortaya atanlara söylüyorum internette araştırma yapsanıza hacklenen binlerce VBullettin sitesini neden görmüyorsunuz. Güvenlik siz de başlar unutmayın elinizden gelenin en iyisini yapın ve güncellemeleri takip edin. Hangi scripti kullanıyorsanız kullanın farketmez güncellemeler her zaman iyidir ve yapılmalıdır. Şunu da belirtmek lazım Xenforo ve diğer forum scriptleri güncellemeleri lisansınıza ek olarak her sene yenileme yaptığınız da mümkün oluyor. Bu palavrayı atanlar neden bu ücretleri ödemek zorunda kaldıklarını düşünmüyorlar hani lisansınız ömür boyuydu PHP sürümleri sürekli güncelleniyor belki 5-10 sene sonra o scripti kullanamayacaksınız mecburen lisansı yenilemek zorunda kalacaksınız. MyBB ise gönüllü bir sistemdir biri bırakır biri devam eder ve açık bir sistemdir böylece açıklar çabuk giderilir.

Palavra 2) MyBB SEO'su kötü
Cevap 2) Bu soruya cevap yazarken bile kızarak gülüyorum çünkü MyBB'nin backend kısmının SEO ile ne alakası var bunu anlamış değilim. Kullandığınız tema çok kötü yazılmışsa MyBB'nin ne günahı var bu durumda. Google SEO eklentisini kurmadıysanız ayarlarını düzgün yapamadıysanız MyBB' ne yapsın. Google SEO eklentisini kurmasanız bile siteniz index alacaktır emin olun sadece özgün olun. Kopya içerik paylaşıp duruyorsan, hemen sitem büyüsün hit alayım gibi hevesler kurduysan hayatta ki tek amacın para kazanmaksa kusura bakma sana altın yumurtlayan tavuk verseler de yumurtlamaz.

Palavra 3) MyBB tutmuyor büyük siteler hep ücretli forum scripti kullanıyor.
Cevap 3) Halkımız arasında hurafeler öyle çoktur ki hangisini açıklamaya çalışsan da bazen dilinde tüy bile biter ama gene de hurafe'den öteye gidemez. MyBB sadece bir scripttir diğer forum scriptleri gibi az kullanışlı veya çok kullanışlı olması farketmez kullanıcı kitlesini yakalayamıyorsanız sorun sizdedir. Ben bu konu da o kadar özeleştiri yaptım ki kendime ekibim yokken tek başıma ne kadar ilerleyebilirim diye düşündüm. Peki büyük siteler neden ücretli script kullanıyor? Bu tamamen desteğe ve kolaylığa bağlı bir seçimdir. Ücretli scripler all in one tarzıdır yani çoğu eklentileri kurmanıza gerek kalmaz ancak tema yaptırmak ve birkaç eklentiyi yine kurmak zorundasınız. MyBB ise en saf haliyle gelir ve eklentiler ile ücretli bir forum scripti tadını almanız uzun sürebilir. Evet bu mümkündür lütfen aksi bir cevap vermeyiniz çünkü bu konuda MyBB ile neler yapılacağının sınırı olmadığını kanıtlamam çok zor olmayacaktır. Kısacası MyBB'yi ferrari yapmakta elinizde eşşek yapmakta sizin elinizde..

Palavra 4) MyBB güzel tema bulamıyorum
Cevap) Bu konuda bu palavraları atanlara kızamıyorum çünkü önlerine hep eski tarz temalar konulmuş. Piyasada o kadar çok MyBB teması var ki ancak çoğu ne yazık ki mobil uyumlu değil bu yüzden MyBB tema geliştiricilerine de kızıyorum. Yalnız tema geliştiricisi derken kodlarla oynayıp tema editleyenlerden bahsetmiyorum onlar kendilerini geliştirici sanmasınlar. MyBB'nin asıl geliştiricileri de kızıyorum yeter artık lütfen bırakın şu <table></table> yapısını modern bir çağda bu saçma tabloların kullanılmasına o kadar kızıyorum ki. Hiç bir esnekliği yok ve tamamen katı bir yapısı var. Mobil uyumluluk konusunda tabloların kaldırılıp <div> yapısına geçilmesini umuyorum. Sadece bu da değil tema yapısının komple değişmesi gerekmektedir esneklik için böylelikle eklenti kullanımı azalmış olacak ve Wordpress tadında bir yapı oluşacaktır. MyBB 2.0 sürümünün çıkması için epey bir zaman var ve bu sürümde bu dediklerim gerçekleşecektir. Ve böylelikle bu palavra kökten imha edilmiş olacaktır.
Velhasıl MyBB'de şuan responsive temalar mevcuttur ücretli veya ücretsiz bulabilirsiniz. Ancak MyBB premium temalar çok pahalı olmayıp alınması önerilir çünkü genelde geliştiriciler bir sonraki sürümlerin güncellemelerini de ücretsiz vermektedirler. Unutmayın hangi scripti kullanırsanız kullanın temalara para vermek zorunda kalabilirsiniz. MyBB temaları ucuzdur korkmayın..

NOT: Lütfen artık MyBB teması kodlarken tüm tabloları kaldırıp sıfırdan responsive kodlayınız buna üşeniyorsanız tema yapmayı bırakın çünkü MyBB'yi kötülemekten başka bir şey yapmıyorsunuz özellikle rengarenk tema kodlayıp bizi rezil etmeyin.

Palavra 5) MyBB destek bulamıyorum
Cevap 5) Bu site gibi destek sitelerinde forum kuralları gereği şablonlara uyup footer'da da MyBB imza'nız bulunuyorsa destek bulursunuz. Ancak destek konularına bakıyorum hep yönetim tarafından uyarılan kullanıcılar görüyorum adam hem linki siliyor hemde destek bekliyor bende diyorum ki erkeksen ücretli forum scriptlerin de o şekilde davran.. Eğer kendin tek başına sorunlarla baş edebiliyorsan imzanı kaldırmana kimse bir şey demez ama ben hem imzayı kaldırırım hem de destek beklerim diyorsan sana nah destek derler. Bunun dışında hep aynı sorunları araştırmadan dile getiren kullanıcılara ne demeli. Kardeşim otu b.ku araştırıyorsunuz da MyBB x.x.x. hatası diye araştırmayı bilmiyorsan ve gelip te yeni bir sorunmuş gibi acil destek diyip kafa ütülüyorsan sana destek falan yok kardeş kimse senin uşağın değil git ücretli forum scripti satın al paralı uşaklar orda.Özet olarak MyBB'yi kullanmayı bilmiyorsanız sizi zorla tutan yok 1000-1500 TL'ye hazır script alıp üstüne ücretli eklenti ve temaları da koyarsanız 2000-3000 TL arası masrafa girmeyi göze alacaksınız. Veya MyBB'de kalıp premium tema ve hizmet alıp işin içinden ucuz bir şekilde ve üstelik sınırsız lisans ile sıyrılacaksınız. Ömür boyu güncellemesi de cabası.

MyBB ile yapılamayacak şey yoktur siz sadece işi öğrenin veya işi bir profesyonele bırakın.


  Türkçeye Çeviremediğim Bazı Kısımlar ve Editleyemediğim Yerler
Gönderen: doruk - 19-05-2020, 12:18 - Forum: MyBB 1.8 Yardım & Destek - Cevap Yok

Merhabalar, yeni bir tema kurdum ve neredeyse tamamını Türkçe'ye çevirdim fakat bazı kısımları çeviremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Footer konusuna gelirsek temanın kendi footerında mybb adresi yoktu ve saatlerdir Türkçe'ye çevirmekle uğraştığım için yoruldum. Biraz ara verdim temayı düzenlemeye fakat muhakkak mybb linki ekleyeceğim, emeğe saygım vardır.

Kod:
Site adresi: https://geymir.com
MyBB sürümü: 1.8.22
Kurulu eklentiler: Google SEO Plugin


İşte Türkçeye çeviremediğim, nereden çevirebileceğimi bilmediğim bazı noktaların ekran görüntüleri:

[Resim: D97YaA.png]

"Arkadaşlarınız" butonuna tıkladığımda solda açılan pencereyi Türkçe'ye nereden çevireceğimi bulamadım.

[Resim: ocmZ3f.png]

Bu More butonunu nasıl, nereden çevirebileceğimi bulamadım.

[Resim: UZ9ZL8.png]

Son olarak ve en önemlisi burada gördüklerimi nereden çevirebileceğimi bulamadım.

Yardım ederseniz gerçekten sevinirim. Teşekkürler, iyi forumlar.


  Üyelik Grupları hk.
Gönderen: rootbey - 18-05-2020, 02:16 - Forum: MyBB 1.8 Yardım & Destek - Cevap Yok

Merhabalar ;
Platin üye , silver üye, moderatör, gibi vs üyelikleri nasıl açabilirim&düzenleyebilirim detaylı anlamıyorum yardımcı olacak arkadaşlar varmıdır ?


 
Hoşgeldin Ziyaretçi
Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı
  

Şifre
  

Forumlarda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Üye Sayısı: 1,508
» En Son Üyemiz: MichaelaHa
» Konu Sayısı: 746
» Mesaj Sayısı: 1,015

Tam İstatistik

Çevrimiçi Kullanıcılar
Şu anda 17 çevrimiçi kullanıcı var.
» 0 üye | 14 Misafir
Applebot, Bing, Google