Forum Gündemi:

Konu Başlığı : İpuçu MyBB index.html dosyalarını değiştirmek

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : **SaBRoZa**
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Administrator
*******
711
mesajlar
655
konular
23
REP PUANI
Administrator
21.04.2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
45 Manisa
(Konum)
#1
23-04-2019, 23:42
Selamün aleyküm arkadaşlar.

MyBB'de bazı girilmemesi gereken klasörlerin içinde index.html dosyaları vardır. Bu klasörlere bir tarayıcı ile girildiğinde php ve diğer dosyalara kolayca ulaşılmasın diye index.html dosyası gösterilir.
Şimdi biz bu dosyaları değiştirmek istediğimiz zaman tek tek değiştirmek biraz uğraştırabilir. Bunun için sizlere kısayol bi çözüm bulmaya çalıştım.
Öncelikle ekteki dosyayı indirin. Ben ekteki dosyaya bir tade hazır index.html koydum. Siz kendinize göre bir index.html dosyası yapıp değiştirebilirsiniz. Dosyanın içinde index.html_degistir isimli bir klasör var.
Klasöre girin. Klasörde 2 dosya ve 1 klasör var:
Upload <-- Değişecek index.html dosyalarının olduğu klasör
yukle.bat <-- index.html dosyalarını yerlerine koyacak dosya
index.html <-- Hazırladığımız inndex.html dosyası

Şimdi kısaca çalışma sisteminden bahsedeyim. yukle.bat dosyasını çalıştırdığınız zaman yukle.bat dosyasının yanındaki index.html dosyasını alır Upload klasörünün içinde gereken yerlere yerleştitir.

Şimdi siz bir index.html dosyası hazırlayacaksınız yada benim verdiğim örnek dosyayı kullanabilirsiniz. Eğer kendiniz bir index.html dosyası hazırlarsanız benim verdiğimi silin onun yerine kendi hazırladığınız dosyayı koyun he bu arada Upload/images klasörünün içinde bi resim var benim hazırladığım index.html onu kullanıyor. Eğer kendi index.html dosyanızı kullanırsanız onu silin.

Sonra yukle.bat dosyasını çalıştırın dosya otomatik olarak size hiç bişey sormadan index.html dosyasını upload klasöründe gerekli yerlere kopyalayacak.

Şimdi upload klasörüne girin. Bütün klasörleri kopyalayın ve dosya transfer programı ile (Ftp) forumunuzun kurulu olduğu dizine (root) gönderin. Değiştirilsinmi sorununa evet deyin (FileZilla'da bu kuyrukta bütün dosyalar için bunu uygula gibi bişey var onu seçerseniz teker teker evet demeye uğraşmazsınız.)

Evet artık forumunuzun belli başlı yerlerindeki index.html dosyalarını değiştirmiş oldunuz....

Dosya Adı Boyut: İndirilme:
176.45 KB 12


Foruma Git:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi