Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İpuçu MyBB Error (40) Hataları Çözümleri
#1
MyBB - Dahili SQL Error (40) Hataları + Çözüm Yolları

Hata: MyBB Error (40)

Hata Mesajı: Your board has not yet been installed and configured. Please do so before attempting to browse it.

[Resim: attachment.php?aid=217]

Çözüm: Bu hata, ./inc/config.php dosyanızın yanlış yapılandırıldığını gösterir. Eğer forumunuz hali hazırda kurulmadıysa ilk olarak ./install/index.php çalıştırın ve kurulum işlemlerini doğru bir şekilde tamamlayın. Eğer forumunuz zaten kuruluysa ve veritabanınızda bilgiler bulunuyorsa (veritabanınız boş değilse), ./inc/config.php dosyanızı açın ve veritabanı bilgilerinizin doğru olup olmadığından emin olun.

--

Hata: MyBB Error (40)

Hata Mesajı: The install directory (install/) still exists on your server and is not locked. To access MyBB please either remove this directory or create an empty file
in it called 'lock'.

[Resim: attachment.php?aid=218]

Çözüm: Bu hata size, kurulum yaptıktan sonra hala 'install' klasörünün, forumunuzu kurduğunuz dizinde bulunduğunu ya da kilitlenmediğini gösterir. Bu hatayı düzeltmek için isterseniz ./install/ klasörünüzü tamamiyle silin ya da 'lock' adında boş bir dosya oluşturup burada saklayın. (Silmeniz önerilir!)

--

Hata: MyBB Error (40)

Hata Mesajı: Your board has not yet been upgraded. Please do so before attempting to browse it.

[Resim: attachment.php?aid=219]

Çözüm: Bu hata forumunuzu güncelleştirmek için yüklemeniz gereken dosyaların yüklendiğini, ancak upgrade scriptinin henüz çalıştırılmadığını gösterir. Bu hatayı düzeltmek için ./install/upgrade.php çalıştırın ve listeden eski sürümünüzü seçip, gerekli talimatları uygulayın ve güncelleştirmeyi tamamlayın.

--

Hata: MyBB Error (40)

Hata Mesajı: MyBB was unable to load the SQL extension. Please contact the MyBB Group for support. MyBB Website

[Resim: attachment.php?aid=220]

Çözüm: Bu hata, ./inc/config.php dosyanızdaki veritabanı türünün yanlış olduğunu gösterir. Bu hatayı düzeltmek için ./inc/config.php dosyanızı açın ve $config['database']['type'] satırındaki bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edin. Burada yaygın olarak karşılaşılan hata, veritabanı türü olarak 'mysql' değil 'mysqli' kullanılmış olmasıdır. (Ya da tam tersi) Burada tam olarak ne yapacağınızı bilmiyorsanız, barındırma hizmeti aldığınız firma ile
iletişime geçin.


Eklenti Dosyaları
.png   4.png (Boyut: 19.48 KB / İndirilme: 25)
.png   2.png (Boyut: 20.67 KB / İndirilme: 27)
.png   3.png (Boyut: 18.69 KB / İndirilme: 25)
.png   1.png (Boyut: 19.34 KB / İndirilme: 27)
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi