Konuyu Değerlendir
 • 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Sponsor Reklam
MyBB 1.8.6 Güvenlik ve Bakım Güncellemesi
#1
MyBB 1.8.6 - Güvenlik ve Bakım Güncellemesi - [Versiyon/Sürüm Yükseltme Paketi]

http://www.mybbkursu.com/images/smilies/bilgi.png Güncelleme Bilgisi:
Bu sürümde, 5 adet güvenlik açığı giderildi, 51 adet rapor edilen hata düzeltmesi sağlandı, 7 adet dil dosyası güncellendi, 2 yeni ek ayar eklendi ve 19 adet tema şablonu güncellendi. Paket hakkında yapılan değişiklik ve yenilikleri incelemek için aşağıdaki bağlantıları ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz..

MyBB 1.8.6 Sürümü için Yapılan Revizyonlar:
 • Güvenlik açıkları:
  1.8.6 sürümünde, 1 orta, 4 düşük riskli güvenlik açıkları giderildi. Bunlar aşağıda listelenmiştir.

  11x11Orta Riskli: /xmlhttp.php dosyasında tespit edilen http://www.mybbkursu.com/images/smilies/sag_ok.png Forum şifrelerindeki ''bypass'' problemi giderildi.
  11x11 Düşük Riskli: Grup Promosyonları modülündeki http://www.mybbkursu.com/images/smilies/sag_ok.png ''SQL Injection'' açığı giderildi (ACP)
  11x11 Düşük Riskli: Hata kayıtları işleyicisindeki olası http://www.mybbkursu.com/images/smilies/sag_ok.png ''XSS Injection'' açığı giderildi.
  11x11 Düşük Riskli:Eski yükseltme/upgrade x.php dosyalarındaki olası http://www.mybbkursu.com/images/smilies/sag_ok.png ''XSS Proplemleri'' giderildi.

 • Onarılan Hatalar:

  11x11 1.8.6 sürümü için onarılan toplam: 51 hata kayıtlarını aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.
  https://github.com/mybb/mybb/issues?q=mi...s%3Aclosed
 • Tema Şablon Değişilikleri:
  1.8.6 sürümünde toplam: 19 şablon güncellendi. Bunlar aşağıda listelenmiştir.

  Güncellenen Şablonlar:
  1.8.6 sürümünde toplam: 19 şablon güncellendi. Bunlar aşağıda listelenmiştir. Kullandığınız temaları güncellemeniz önemle tavsiye edilir. Aksi halde çeşitli hata ve eksiklikler ile karşılaşabilirsiniz.

     calendar_editevent     codebuttons     headerinclude     managegroup_adduser     managegroup_inviteuser     member_register_referrer     memberlist     memberlist_search     modcp_banuser     modcp_finduser     modcp_warninglogs     private_advanced_search     private_quickreply     private_send_autocomplete     search     search_results_posts_inlinemoderation     search_results_threads_inlinemoderation     usercp_avatar     usercp_editlists
http://www.mybbkursu.com/images/smilies/kaynak.gif Kaynak: Yapılan değişiklikler, yeni özellikler ve ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.
Kod:
Kod:
http://docs.mybb.com/versions/1.8.6/
http://blog.mybb.com/2015/09/07/mybb-1-8-6-1-6-18-merge-system-1-8-6-release/

MyBB 1.8.6 Güncellemesi Nasıl Yapılır?
http://www.mybbkursu.com/images/smilies/onay.png Adım 1: İndirmiş olduğunuz .rar dosyasını açıp "MyBB 1.8.6 Güncelleme Dosyası" klasöründeki güncelleme dosyalarını, forumunuzun kurulu olduğunu dizine, ("public_html" veya index.php , admin, inc, vb. dosyalarının olduğu yere) yükleyip üzerine yazdırıyorsunuz.

Daha sonra tarayıcınızın adres satırına, siteadı.com/install/upgrade.php yazarak, ''ENTER'' tuşuna basıp güncelleme sihirbazını çalışıtırıp yönergeleri takip edin ve güncelleme işlemini tamamlayın.. (Güncelleme işlemi bitince ./install klasörünü FTP'den siliniz.)

http://www.mybbkursu.com/images/smilies/onay.png Adım 2: Bu sürümde, (/inc/functions.php) dosyası değiştiği için, "Google Seo Plugin" kullanıyorsanız eğer, Seo URL (.html) sayfaları devre dışı kalacaktır.

http://www.mybbkursu.com/images/smilies/onay.png Adım 3: Son olarak daha önce yapmış olduğunuz özel .php düzenlemeleri vs. varsa eğer tekrar yapmanız gerekecektir. İndirmiş olduğunuz paket içeriğinde değişen dosyaları kontrol ederek, düzenlediğiniz dosyaların bu paket içinde olup olmadığını inceleyiniz ve ona göre işlemlerinizi yapınız.


Eklenti Dosyaları
.rar   MyBB 1.8.6 Güncelleme Dosyası.rar (Boyut: 1.4 MB / İndirilme: 19)
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi