[1.8] MyBB 1.8.11 Güvenlik ve Bakım Güncellemesi
#1
MyBB 1.8.11 - Güvenlik ve Bakım Güncellemesi - [Versiyon/Sürüm Yükseltme Paketi]

resim Güncelleme Bilgisi:

Bu sürümde, 3 adet güvenlik açığı giderildi, 32 adet rapor edilen hata düzeltmesi sağlandı.

resim Offical Site Konusu Yapılan değişilikler, yeni özellikler ve ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Kod:
https://docs.mybb.com/versions/1.8.11/


MyBB 1.8.11 Sürümü için Yapılan Revizyonlar:
 • Güvenlik açıkları:
   1.8.11 sürümünde, 1 yüksek, 1 orta, 1 düşük riskli güvenlik açıkları giderildi. Bunlar aşağıda listelenmiştir.

  Ok-icon Yüksek Riskli: E-posta MyCode'taki XSS Enjeksiyonu - Tencent güvenlik platformu departmanının Zhiyang Zeng tarafından bildirildi
  Ok-icon Orta Riskli: SSRF koruması atlanabilir - SEC Consult Vulnerability Lab'ın DEVCORE ve Jasveer Singh'den Orange Tsai tarafından rapor edildi
  Ok-icon Düşük Riskli: Smilie modülünde Dizin Geçişi - Tencent güvenlik platformu departmanının Zhiyang Zeng tarafından bildirildi

 • Onarılan Hatalar:
   
   [Resim: ok-icon.png] 1.8.11 sürümü için onarılan toplam: 32 hata kayıtlarını aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.
  https://github.com/mybb/mybb/issues?q=mi...s%3Aclosed
 • Tema Şablon Değişilikleri:
   1.8.11 sürümünde toplam: 7 şablon güncellendi. Bunlar aşağıda listelenmiştir. 
 •  Güncellenen Şablonlar:
   1.8.11 sürümünde toplam: 7 şablon güncellendi. Bunlar aşağıda listelenmiştir. Kullandığınız temaları güncellemeniz önemle tavsiye edilir. Aksi halde çeşitli hata ve eksiklikler ile karşılaşabilirsiniz.
 • footer_languageselect
 • footer_themeselect
 • modcp_announcements_announcement
 • modcp_announcements_announcement_global
 • portal_search
 • video_liveleak_embed
 • video_twitch_embed
 • resim Kaynak: Yapılan değişiklikler, yeni özellikler ve ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

  https://docs.mybb.com/versions/1.8.11/
 • MyBB 1.8.11 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  resim Adım 1: İndirmiş olduğunuz .rar dosyasını açıp "MyBB 1.8.11 Güncelleme Dosyası" klasöründeki güncelleme dosyalarını, forumunuzun kurulu olduğunu dizine, ("public_html" veya index.php , admin, inc, vb. dosyalarının olduğu yere) yükleyip üzerine yazdırıyorsunuz.

  Daha sonra tarayıcınızın adres satırına, siteadı.com/install/upgrade.php yazarak, ''ENTER'' tuşuna basıp güncelleme sihirbazını çalışıtırıp yönergeleri takip edin ve güncelleme işlemini tamamlayın.. (Güncelleme işlemi bitince ./install klasörünü FTP'den siliniz.)

  resim Adım 2: Bu sürümde, (/inc/functions.php) dosyası değiştiği için, "Google Seo Plugin" kullanıyorsanız eğer, Seo URL (.html) sayfaları devre dışı kalacaktır.

  resim Adım 3: Son olarak daha önce yapmış olduğunuz özel .php düzenlemeleri vs. varsa eğer tekrar yapmanız gerekecektir. İndirmiş olduğunuz paket içeriğinde değişen dosyaları kontrol ederek, düzenlediğiniz dosyaların bu paket içinde olup olmadığını inceleyiniz ve ona göre işlemlerinizi yapınız..rar   MyBB 1.8.11 Türkçe Güncelleme Dosyaları.rar (Boyut: 742.14 KB / İndirilme: 6)


Kod:
.rar Şifresi: www.mybbkursu.com
 


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

MyBBKursu.Com - MyBB Türkçe Destek Sitesi HAKKINDA

MyBB Destek Sitesi MyBB Hakkında Dersler, Eklenti, Plugin, Tema, Grafik Tasarım vb. meteryallere sitemizden ulaşabilirsiniz.

MyBBKursu.Com