Giriş yapmamış veya kayıtlı değilsin. Lütfen Giriş Yap ya da Kayıt Ol forumun işlevselliğinden yararlanmak için...

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sponsor Reklam
İpuçu Dahili MyBB Hataları ve Çözümleri
#1
Dahili MyBB Hataları ve Çözümleri

Giriş

MyBB'yi kullanırken, SQL hataları, izniniz yok hataları ve çeşitli dahili hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu döküman ile karşılaştığınız tüm dahili sorunlara çözüm bulacaksınız...

Hatalar ve Çözümleri

Hata: MyBB Error (40)

http://www.mybbkursu.com/attachment.php?aid=179

Çözüm: Bu hata, ./inc/config.php dosyanızın yanlış yapılandırıldığını gösterir. Eğer forumunuz hali hazırda kurulmadıysa ilk olarak ./install/index.php çalıştırın ve kurulum işlemlerini doğru bir şekilde tamamlayın. Eğer forumunuz zaten kuruluysa ve veritabanınızda bilgiler bulunuyorsa (veritabanınız boş değilse), ./inc/config.php dosyanızı açın ve veritabanı bilgilerinizin doğru olup olmadığından emin olun.

Hata: MyBB Error (40)

http://www.mybbkursu.com/attachment.php?aid=180

Çözüm: Bu hata size, kurulum yaptıktan sonra hala 'install' klasörünün, forumunuzu kurduğunuz dizinde bulunduğunu ya da kilitlenmediğini gösterir. Bu hatayı düzeltmek için isterseniz ./install/ klasörünüzü tamamiyle silin ya da 'lock' adında boş bir dosya oluşturup burada saklayın. (Silmeniz önerilir!)


Hata: MyBB Error (40)

http://www.mybbkursu.com/attachment.php?aid=181


Çözüm: Bu hata forumunuzu güncelleştirmek için yüklemeniz gereken dosyaların yüklendiğini, ancak upgrade scriptinin henüz çalıştırılmadığını gösterir. Bu hatayı düzeltmek için ./install/upgrade.php çalıştırın ve listeden eski sürümünüzü seçip, gerekli talimatları uygulayın ve güncelleştirmeyi tamamlayın.Hata: MyBB Error (40)

http://www.mybb.com.tr/photo/imgres-1/44940309538796506481.png


Çözüm: Bu hata, ./inc/config.php dosyanızdaki veritabanı türünün yanlış olduğunu gösterir. Bu hatayı düzeltmek için ./inc/config.php dosyanızı açın ve $config['database']['type'] satırındaki bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edin. Burada yaygın olarak karşılaşılan hata, veritabanı türü olarak 'mysql' değil 'mysqli' kullanılmış olmasıdır. (Ya da tam tersi) Burada tam olarak ne yapacağınızı bilmiyorsanız, barındırma hizmeti aldığınız firma ile iletişime geçin.


Eklenti Dosyaları
.png   hata8.png (Boyut: 20.67 KB / İndirilme: 26)
.png   hata9.png (Boyut: 18.69 KB / İndirilme: 20)
.png   hata10.png (Boyut: 19.48 KB / İndirilme: 41)
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi